Płatność kartą URBANCARD

UWAGA! Konieczne jest podanie numeru rejestracyjnego pojazdu, za którego postój jest wnoszona opłata!

 

1. W celu wybudzenia parkomatu wciśnij zielony przycisk, a następnie wsuń kartę do czytnika kart.

2. Ustal kwotę za pomocą przycisku zwiększającego wartość opłaty – w ten sposób wybierzesz wartość pieniężną opłaty parkingowej oraz czas postoju. Każdorazowe naciśnięcie przycisku zwiększającego wartość opłaty (0,50 PLN lub 2 PLN) oznacza zwiększenie kwoty o 0,50 PLN lub 2 PLN, która jest automatycznie przeliczana na czas postoju. Uwaga: Przy użyciu Wrocławskiej Karty Miejskiej URBANCARD można dokonać dopłaty monetami.

3. Wprowadź za pomocą klawiatury numer rejestracyjny pojazdu, za którego postój chcesz wnieść opłatę – na wyświetlaczu pojawi się wprowadzony numer rejestracyjny.

4. Akceptuj operację (zakup biletu) za pomocą przycisku ZATWIERDŹ lub zrezygnuj za pomocą przycisku ANULUJ. – po naciśnięciu przycisku ZATWIERDŹ nastąpi zdjęcie z karty zadeklarowanych środków płatniczych, wydruk biletu i wysunięcie karty z czytnika kart, – po naciśnięciu przycisku ANULUJ nastąpi zwrot karty bez zmiany wartości środków oraz zwrot ewentualnie dodatkowo wrzuconych monet.

Dodatkowe informacje na ten temat są opublikowane również na stronie operatora: http://wroclaw.spp24.pl/

Jak wyrobić URBANCARD?

URBANCARD – Wrocławska Karta Miejska to wielofunkcyjny nośnik usług i produktów elektronicznych umożliwiający również płacenie za postój pojazdów w Strefie Płatnego Parkowania (SPP) we Wrocławiu.

Sprzedaż URBANCARD dostosowanych do płatności za postój w SPP jest prowadzona na terenie całego miasta w  punktach dystrybucji i doładowań, których wykaz znajduje się na stornie www.urbancard.pl
Są to karty niespersonalizowane (na okaziciela). Cenę zakupu stanowi kwota, na jaką kupujący zdecyduje się zasilić kartę: od 20 do 300 zł.

Posiadacze imiennych URBANCARD, uprawniających do przejazdów wrocławską komunikacją zbiorową, również mogą w każdym ze wspomnianych punktów utworzyć na karcie portmonetkę  Parkowanie, a następnie zasilić ją wybraną przez siebie kwotą od 20 do 300 zł. Odbywa się to na takich samych zasadach jak oferowane przez emitenta URBANCARD – Mennica SA – opcje doładowań posiadanej karty w celu korzystania z Roweru Miejskiego, wrocławskiego ZOO czy Wrocławskiego Parku Wodnego.

Szczegółowa informacja dotycząca Wrocławskiej Karty Miejskiej URBANCARD oraz wykaz punktów jej doładowania są dostępne na stronie http://urbancard.pl/.

 

UWAGA! Ważna informacja dotycząca aktualizacji URBANCARD zasilanych impulsami parkingowymi w okresie od kwietnia 2012r. do 28 listopada 2013r.

W związku z przedłużeniem umowy z Mennica SA, emitentem i operatorem URBANCARD, na okres od 2 grudnia 2013r. do 1 grudnia 2017r., koniecznym jest przedłużenie ważności wszystkich wydanych i zakodowanych od kwietnia 2012 r. URBANCARD parkingowych.

Przedłużenie ważności URBANCARD jest konieczne aby móc kontynuować dokonywania płatności za postój w SPP  przy użyciu karty od dnia 2 grudnia 2013r. Zakodowane impulsy nie przepadają, trzeba tylko przedłużyć okres aktywności  karty na nowy okres trwania umowy. Karty nie przekodowane, a więc nieaktywne – nie będą realizowały płatności od 2 grudnia 2013r.

Aktualizacji ważności impulsów parkingowych na URBANCARD można dokonać:

1/ podczas kolejnego doładowania  impulsów parkingowych na URBANCARD  (zakupione impulsy zsumują się z impulsami zakodowanymi wcześniej na Karcie i wszystkie łącznie będą ważne do dnia 01.12.2017 r.).
aktualny wykaz punktów sprzedaży i doładowań URBANCARD publikuje Mennica SA na www.urbancard.pl
Wszystkie impulsy zakodowane od dnia dzisiejszego na karcie URBANCARD ważne są do 01.12.2017 r.

2/nieodpłatna zmiana daty ważności impulsów parkingowych, które uległy unieważnieniu, bez konieczności doładowania URBANCARD realizowana będzie od dnia 3 grudnia 2013r. w Punkcie Obsługi Klienta w ZDiUM  we Wrocławiu przy ul. Długiej 49 bud. C pok. 301, czynnym od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-14.00, w środy w godz. 10.00 – 17.00.