Płatność kartą URBANCARD

UWAGA! Konieczne jest podanie numeru rejestracyjnego pojazdu, za którego postój jest wnoszona opłata!

 

1. W celu wybudzenia parkomatu wciśnij zielony przycisk, a następnie wsuń kartę do czytnika kart.

2. Ustal kwotę za pomocą przycisku zwiększającego wartość opłaty – w ten sposób wybierzesz wartość pieniężną opłaty parkingowej oraz czas postoju. Każdorazowe naciśnięcie przycisku zwiększającego wartość opłaty (0,50 PLN lub 2 PLN) oznacza zwiększenie kwoty o 0,50 PLN lub 2 PLN, która jest automatycznie przeliczana na czas postoju. Uwaga: Przy użyciu Wrocławskiej Karty Miejskiej URBANCARD można dokonać dopłaty monetami.

3. Wprowadź za pomocą klawiatury numer rejestracyjny pojazdu, za którego postój chcesz wnieść opłatę – na wyświetlaczu pojawi się wprowadzony numer rejestracyjny.

4. Akceptuj operację (zakup biletu) za pomocą przycisku ZATWIERDŹ lub zrezygnuj za pomocą przycisku ANULUJ. – po naciśnięciu przycisku ZATWIERDŹ nastąpi zdjęcie z karty zadeklarowanych środków płatniczych, wydruk biletu i wysunięcie karty z czytnika kart, – po naciśnięciu przycisku ANULUJ nastąpi zwrot karty bez zmiany wartości środków oraz zwrot ewentualnie dodatkowo wrzuconych monet.

Dodatkowe informacje na ten temat są opublikowane również na stronie operatora: http://wroclaw.spp24.pl/

Jak wyrobić URBANCARD?

URBANCARD – Wrocławska Karta Miejska to wielofunkcyjny nośnik usług i produktów elektronicznych umożliwiający również płacenie za postój pojazdów w Strefie Płatnego Parkowania (SPP) we Wrocławiu.

Sprzedaż URBANCARD dostosowanych do płatności za postój w SPP jest prowadzona na terenie całego miasta w  punktach dystrybucji i doładowań, których wykaz znajduje się na stornie www.urbancard.pl
Są to karty niespersonalizowane (na okaziciela). Cenę zakupu stanowi kwota, na jaką kupujący zdecyduje się zasilić kartę: od 20 do 300 zł.

Posiadacze imiennych URBANCARD, uprawniających do przejazdów wrocławską komunikacją zbiorową, również mogą w każdym ze wspomnianych punktów utworzyć na karcie portmonetkę  Parkowanie, a następnie zasilić ją wybraną przez siebie kwotą od 20 do 300 zł. Odbywa się to na takich samych zasadach jak oferowane przez emitenta URBANCARD – Mennica SA – opcje doładowań posiadanej karty w celu korzystania z Roweru Miejskiego, wrocławskiego ZOO czy Wrocławskiego Parku Wodnego.

Szczegółowa informacja dotycząca Wrocławskiej Karty Miejskiej URBANCARD oraz wykaz punktów jej doładowania są dostępne na stronie http://urbancard.pl/.

 

UWAGA! Ważna informacja dotycząca aktualizacji URBANCARD zasilanych impulsami parkingowymi w okresie od 1 listopada 2018 r. do 7 kwietnia 2019r.

W związku z przedłużeniem umowy dystrybucji przedpłat parkingowych kodowanych na URBANCARD ze ZDiUM, na okres od 1 listopada 2018 r. do 7 kwietnia 2019 r., koniecznym jest przedłużenie ważności wszystkich wydanych i zakodowanych URBANCARD parkingowych zakupionych przed 1 listopadem 2018

Przedłużenie ważności URBANCARD jest konieczne aby móc kontynuować dokonywania płatności za postój w SPP  przy użyciu karty od dnia 1 listopada 2018 r.

Zakodowane impulsy nie przepadają, trzeba tylko przedłużyć okres aktywności  karty na nowy okres trwania umowy. Karty nie przekodowane, a więc nieaktywne – nie będą realizowały płatności od 1 listopada 2018 r.

Aktualizacji ważności impulsów parkingowych na URBANCARD można dokonać:

  • w Biurze Obsługi Klienta URBANCARD przy ul. Grabiszyńskiej 9. Biuro jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 18.00, sobota 9.00 – 14.00
  • w Biurze Obsługi Klienta URBANCARD przy ul. Racławickiej 2-4. Biuro jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 18.00
  • w Biurze Obsługi Klienta URBANCARD przy ul. Ładnej 1c (300 m za Pasażem Grunwaldzkim). Biuro jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 18.00

Sposób zmiany terminu ważności odbywać się będzie zgodnie z zapisami regulaminu:
– pkt 6 . W przypadku kiedy impulsy parkingowe zakodowane na datę ważności 31.10.2018 r. ulegną unieważnieniu (po dniu 31.10.2018), aktualizacja daty ważności nastąpi podczas realizacji kolejnej transakcji doładowania impulsów parkingowych na URBANCARD, doładowane impulsy zsumują się z impulsami zakodowanymi wcześniej na karcie i łącznie będą ważne do 07.04.2019 r.
– pkt. 9. Wyklucza się możliwość zwrotu gotówki za niewykorzystane impulsy oraz możliwość zmiany doładowywanych impulsów za parkowanie pojazdów na impulsy Urbancard dotyczące pozostałych usług.