Remont mostu Muchobroskiego. Zamknięcie w nocy 17/18 czerwca

objazd-od-krzemienieckiej objazd-do-krzemienieckiej

W sobotę 18 czerwca zaplanowano rozpoczęcie remontu i całkowite wyłączenie z ruchu mostu Muchoborskiego w ul Ostrowskiego.
Zamknięcie przeprawy nastąpi w nocy z 17/18 czerwca. Remont mostu potrwa do końca września br.
W związku z zamknięciem mostu ruch kołowy indywidualny i komunikacja autobusowa zostaną skierowane na trasy objazdu:

Od strony południowo – zachodniej w kierunku  ul. Ostrowskiego objazd poprowadzono przez drogę 347 ulicami: Mokronoską, Wiejską, Grabiszyńską do zawrotki na skrzyżowaniu Grabiszyńskiej z Klecińską.

Objazd od strony ul. Krzemienieckiej został wyznaczony ulicami:  Stanisławowską, Avicenny a następnie drogą 347.

Projektowany objazd w kierunku do ul. Krzemienieckiej został zaprojektowany od strony centrum ( tj. od ul. Grabiszyńskiej i ul. Hallera) przez: Obwodnicę Śródmiejską (ul. Klecińską),Strzegomską, Mińską i Stanisławowską do ul. Krzemienieckiej.

Alternatywnie dla pojazdów zjeżdżających z Obwodnicy Śródmiejskiej od strony zachodniej poprowadzono objazd do ul. Krzemienieckiej ulicami Grabiszyńską , Wiejską,  Avicenny i  Stanisławowską.

Komunikacja piesza i rowerowa będzie się odbywała nowowybudowaną kładką.

O organizacji komunikacji autobusowej Wydział Transportu UM informuje za pomocą portalu wroclaw.pl
Zmiany obejmą linie 107, 119, 319 i kursów nocnej linii 241.

Remont mostu potrwa do końca września br.
Generalnym wykonawcą prac jest Intop z Warszawy, zakres robót przewiduje wymianę ustroju nośnego, czyli wymianę płyty pomostowej, częściową budowę przyczółków, czyszczenie konstrukcji stalowej i zabezpieczenie antykorozyjne. Koszt inwestycji (wraz z budową kładki pieszo – rowerowej, która pozostanie po zakończeniu remontu) wynosi ponad 2,2 mln. zł.