Rozbiórka kładki. Nocne ograniczenia w ruchu kołowym na ulicy Grabiszyńskiej

Przypominamy, że w nocy z 17/18 oraz z 24/25 listopada (sobota – niedziela) na ulicy Grabiszyńskiej wystąpią utrudnienia w ruchu związane z rozbiórką drugiej połowy kładki.
Będą to dwa ostatnie etapy prac rozbiórkowych.
Nieprzejezdna będzie jezdnia prowadząca ruch w stronę Oporowa na odcinku od Prostej do Kolejowej.
Objazd ulicami Prostą, Tęczową do Kolejowej.
Zmieniona organizacja ruchu będzie obowiązywała od godz. 22.00 do 8 rano.

Prace przygotowawcze trwają już połowy października, ale w początkowej fazie nie powodowały żadnych utrudnień w ruchu kołowym ani pieszym. W czasie nocnych przerw w kursowaniu tramwajów sieć trakcyjna podpięta pod kładką była sukcesywnie przepinana na urządzenia tymczasowe, umożliwiające wykonanie rozbiórki przy zachowanej płynności w ruchu tramwajowym.

Od wtorku 6 listopada przystąpiliśmy do montażu podpór tymczasowych, na których wesprze się konstrukcja kładki w czasie odejmowania pierwszej części pomostu.
Jako pierwsza rozebrana została część środkowa znad torowiska tramwajowego.
Ten etap rozbiórki realizowany był w nocy z 6/7 listopada.
Ze względów technicznych jezdnia prowadząca ruch do centrum miasta zostanie wyłączona z ruchu w godzinach 21.00 – 5.00.
Objazd wyznaczono ulicami: Kolejową, Prostą do Grabiszyńskiej.

Kolejne etapy rozbiórki zaplanowano na noce z 8/9 (czwartek – piątek) , 17/18 (sobota – niedziela), 24/25 listopada (sobota – niedziela).
Wszystkie prace związane z rozbiórką oraz uprzątnięciem terenu po kładce powinny się zakończyć się w trzeciej dekadzie listopada.
Usunięcie schodów umożliwi wykonawcy ścieżki rowerowej zagospodarowanie terenu i dokończenie wstrzymywanych do tej pory robót.