Świąteczny nastrój – nowe dekoracje na wrocławskich placach i ulicach

Od wczoraj możemy podziwiać blisko 430 kompozycji świetlnych, którymi zostały przystrojone wrocławskie ulice, place i skwery. Zupełnie nowymi elementami są dekoracje na placu Wolności oraz choinka na osiedlu Nowe Żerniki.
W tym roku ponownie możemy podziwiać drzewka świąteczne na sześciu miejskich placach: Nowym Targu, placu Uniwersyteckim, placu Grunwaldzkim, Rynku, placu Katedralnym, osiedlu Nowe Żerniki oraz na Rynku „starego” Psiego Pola.

Dekoracje świąteczne pojawiły się również na kilku miejskich fontannach i mostach.

Hasłem przewodnim iluminacji pozostają motywy ludowe zaczerpnięte z polskiej sztuki etnicznej – gwiazdy i śnieżynki, które jawią się w różnych odsłonach, aranżacjach i kolorach w postaci gwiazdek i śnieżynek. kolorystyka iluminacji jest utrzymana w kolorach białym, różowo – łososiowym, niebieskim, fioletowym, złotym i srebrnym.

Generalnym wykonawcą iluminacji świątecznej na sezony 2018/ 2019 oraz 2019/ 2020 jest konsorcjum firm Elektrotim i Odeon. Cena ofertowa za dzierżawę, montaż i demontaż oraz utrzymywanie podczas trwania sezonu wszystkich dekoracji wynosi niespełna 5 mln. zł.
Ekspozycja iluminacji świątecznej potrwa od 6 grudnia 2018r. do 2 lutego 2019r.